• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://plus.google.com/u/0/+men%C3%A7unakonaklar%C4%B1-Arhavi-Artvin/posts
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam119
Toplam Ziyaret342614
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 27° 16°

Batum Ne Alınır ?


BATUM NE ALINIR ?

Batum
, 17. yüzyılda Osmanlı, 1873 yılında ise Rus imparatorluğunun hakimiyetine girdi. 1918’de Türkiye sınırlarına dahil olan kent, 18 Mart 1921’de Acara’nın başkenti olarak Sovyetler Birliği’ne geçti. Bugün Gürcistan’ın en büyük limanı kenti konumundaki Batum, Azeri petrolünün dünyaya pazarlarına ulaştırılmasında kilit bir noktada.

        Ticari önemi kadar turistik açıdan da hızla gelişen Batum, son yıllardan orijinaline bağlı kalarak yenilenen tarihi binaları ile tarihi dokusu öne çıkarılarak daha sempatik hale getirildi. Arnavut kaldırımlı sokakları, manolya ve narenciye kokan tertemiz meltemi, taze kahve kokusu ile Batum, Karadeniz’in parlayan bir yıldızı olarak hızla büyümeye devam ediyor.
              Batum'un sahil boyunca denize girebilirsiniz. Akdeniz kıyıları gibi sahilleri vardır. Eğlencenin ve gece hayatının çok yoğun olduğu Batum'da daha çok Türkite'de vergiler sebebiyle fiyatı yüksek olan ürünler genellikle tercih edilir.

      Batum’a gelmişken onların dünyaca meşhur şaraplarından tatmamak olmaz. Gürcistan, şarabın doğduğu ülkelerden biri olarak anılıyor. Acharistskali Köyü’nde yer alan Ajarian Wine House bunun için uygun bir seçim olur. Bu sebeble şarap, sigara ve tütün mamüllerini satın alabilirsiniz.
    Büyüyen turizm altyapısıyla Batum gezilecek yerler yanında, sunduğu bazı aktivitelerle misafirlerini memnun etmeye çalışıyor.


BATUM

Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat