• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov
Arhavi Otel

Arhavi otel

                                                              Arhavi otel

Artvin otelleri

Artvin otel konaklama

Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret755399
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 532 485 4958 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

Rize Fındıklı Otelleri

RİZE FINDIKLI OTELLERİ

 

Doğu Karadeniz Bölgesi kültür ve bölgesel turizm açısından son yıllarda önemli yatırımlar yapılmıştır. Kıyı turizmi, kayak turizmi gibi olanaklardan daha farklı deneyimler yaşamak isteyenlerin yeni gözdesi haline gelmiştir. Doğu Karadeniz ve Rize Fındıklı otelleri doğa turizmi, yayla turizmi, köy turizmine olan ilgi ile birlikte oldukça hareketlenmiştir.

Doğu Karadeniz konaklama yerleri bölgesi’nde turizm olanakları açısından öne çıkan illerimizden biri de Rize’dir. Rize ve çevresi, doğanın içinde huzur bulmak isteyen, taş evlerde konaklama seçenekleri ile her mevsim farklı deneyimler keşfetmek isteyenlerin seyahat planları arasında yer almaktadır.

Rize’de ender güzellikleri ile görülmesi gereken başlıca ilçe ise Fındıklı’dır. Rize  Fındıklı ilçesi, ülkemizde sivil mimari örnekleriyle görülmeye değer bir bölgedir. Tarihi bir ilçe olan ve 1953’ te Artvin’ den Rize’ye bağlanan Fındıklı, bölgenin incisi sayılmaktadır. Doğa ve deniz turizmini bir arada yapma olanağı da sunmaktadır.

 

çağlayan deresi

Fındıklı’ da Turizm Olanakları

 

Fındıklı, Rize il merkezine 63 km. uzaklıkta bulunan şirin bir ilçedir. Derin vadileri ve önemli akarsularının yanısıra Fındıklı kalınacak yerler olarak konaklarıyla turistlere egzotik bir deneyim yaşatır. Doğanın kucağında, sakin bir atmosfere sahiptir. Kuzeyde Karadeniz’e kıyı şeridi bulunur.

Bölgedeki Çağlayan ve Arılı dereleri, bakir doğaları ile görülmeye değerdir. Arılı Deresi üzerinden Fındıklı köylerinin yemyeşil doğasına tanıklık edebilir, Çağlayan Deresi kenarında çayınızı yudumlarken güneşin batışını seyredebilirsiniz. Çağlayan Köyü ile Çağlayan vadisi turistik beldelerdir. Vadide trekking imkanları bulunmaktadır.

Fındıklı’ye 25 km mesafede olan ve görülmesi gereken eşsiz bir doğaya sahip Mençuna Şelalesinde yüzülebilmektedir. Yetmiş metrelik yükseklikten akan serin sular, her mevsim farklı bir doğa manzarası ve farklı turizm olanakları sunmaktadır. Şelaleye yakın yerlerde yapılan konaklamalar, her yıl çok daha fazla turist tarafından tercih edilmektedir. İlçe merkezinde yer alan ve 18. yüzyıldan kalma Fındıklı Merkez Camii, iç mekan mimarisi açısından görülmeye değerdir. Fındıklı’nın dolma taş mimari örneklerine sahip evleri ziyaret edilmelidir.

Rize Fındıklı ilçesi fotoğraf sanatı ile ilgilenenlerin de ziyaret ettiği bir beldedir. Yaz kış her mevsim vadileri, şelalesi, dereleri ve doğal evleri kadar kültürel yapısı ve bölge halkı ile oluşan samimi ve doğal atmosfer; egzotik manzaralar sunmaktadır.  Ayrıca çevrede tarihi kemer köprüleri gezerken fotoğraf makineniz eşsiz manzaralar ve özgün fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

 

Rize fındıklı otelleri konaklama

Rize Fındıklı’ da Nerde Kalınır?

 

Rize’nin Fındıklı ilçesini ziyaret etmek isteyenler Fındıklı’da konaklama seçenekleri konusunda araştırma yapmaktadır. En iyi Fındıklı Otelleri ile konforlu ve eğlenceli bir gezi deneyimi yaşamak istiyorsanız, bölgedeki çok çeşitli konaklama seçeneklerini araştırabilirsiniz. Fındıklı’da konaklama seçenekleri çok çeşitlidir:

  • Apart oteller,
  • Fındıklı’ da konaklar,
  • Butik oteller,
  • Bungalovlar,
  • Kır evleri, Rize Fındıklı turizmi yaparken kalınacak seçenekler arasındadır.

Rize Fındıklı pansiyonları ve konaklama yerleri son dönemlerin en popüler arama konularındandır. Bölgenin eşsiz doğa manzaraları, dinlenmek ve huzur bulmak isteyenlere çekici gemektedir. Bu nedenle konaklama seçenekleri konusunda bölgede yatırımlar hızlanmıştır. Çok iyi işletmeler, aile pansiyonları bulunmaktadır. Bölge, balayı tatili gibi özel günler için de çok sık tercih edilmektedir.

 

Mençuna Şelalesi

Rize Fındıklı Konakları

 

Fındıklı’da konaklama için tercih edilebilecek  en iyi seçeneklerden biri Laz konaklarıdır. Fındıklı konakları, pansiyon ve bungalov evler işletmeciliğinde temizlik ve konfor anlayışı ile gezginlerden tam not almaktadır. Fındıklı konaklarında, bölgenin ahşap ve taş mimarisine uygun yapılarda müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Konak işletmecilerinin konuksever yaklaşımları ile konaklarda konfor anlayışı üst düzeyde tutulur.

Rize Fındıklı konaklama için en çok tercih edilen taş konaklar, manzaralı yapılardır. Konaklar, yaz ve ilkbahar aylarında olduğu gibi sonbahar ve kış aylarında da eşsiz doğa manzaralarına açılır. Doğa terapi yapmak için Fındıklı Konakları’nı tercih edebilirsiniz. Rize Fındıklı konaklarında tatilcilerin en keyif aldığı deneyimlerden biri de  şömineli salonlarda kış manzarası izlemektir.

 

Mençuna Konakları

 

Rize Fındıklı Otel Fiyatları

 

Rize Fındıklı'da konaklama yapmak isteyenler, fiyat araştırması yapmaktadır. Rize Fındıklı otel fiyatları pahalı mı; gibi sorular sorulabilir. Bölgede her bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Rize Fındıklı konaklama fiyatları  ile ilgili İnternet üzerinden alışveriş yaparak bütçenize uygun seçeneklere yoğunlaşabilirsiniz.

 Rize Fındıklı otel fiyatları konaklama seçeneklerine göre farklılaşmaktadır. İlçe merkezinde bulunan otellerde kişi başı ücretler üzerinden fiyatlandırma yapılırken, pansiyon ya da konaklarda gecelik, yarım ya da tam pansiyon ücret uygulamaları bulunmaktadır. Kent otellerinde sadece konaklamalı ücret seçeneği de bulunmaktadır.

Manzaralı fındıklı otelleridoğa manzaralı fındıklı otelleri için ücretler yükselmektedir. Standart ya da şömineli Fındıklı otelleri fiyat farkı oluşabilmektedir. Ayrıca turizm sezonunun hareketli olduğu dönemler de Fındıklı konaklama ücrretleri için etkileyici bir faktördür.

Rize Fındıklı’ya tahminen 25 km. uzaklıkta bulunan Mençuna Konakları, bölgenin popüler konaklama merkezlerindendir. Konaklar, hem başbaşa tatil yapmak isteyen çiftler hem de aileler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Ayrıca bölgede tek başına tatil yapmak isteyenler için de güvenilir bir konaklama yeridir. Mençuna Konakları, güleryüzlü hizmet anlayışıyla kent insanını doğa ile buluşturuyor. Konaklar Arhavi'nın incisi Mençuna Şelalesi manzarası eşliğinde çayınızı yudumlamak için oldukça ideal bir seçenek.  

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Artvin Otelleri
Arhavi Otelleri
Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat