• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret384608
Hava Durumu

Kamilet Vadisi Nerede

Kamilet Vadisi Nerede.....        Kamilet Vadi Artvin'in Arhavi ilçesinde bulunmaktadır. Arhavi merkezden 15  Km uzaklıkta olan vadinin uzunluğu tahminen  30 km'dir.
   
      Kamilet vadisi endemik bitki örtüsü ve ülkemizin sahip olduğu ender rastlanan doğal yaşlı ormanlar bulundurmaktadır.  Yaban hayvanı ve yaban hayatıyla ilgili ve bitki popülasyonu bakımından çok önemli bir tabiat müzesidir. 
      
        Dereleri ve şelaleleriyle ülkemizde önemli bir yeri olan vadi bugün Türkiyenin en yüksek şelalesi olan Mençuna Şelalesi de bu vadide bulunmaktadır. Ayrıca bu vadide soyu tükenmekte olan kırmızı benekli alabalık ile yine bu vadide üretilen kestane ve karakovan ballarıdır. Kamilet ve şahinkaya ballarının yanında Mençuna Markası ile üretilen ''Mençuna Organik Kestane Balı''dır.

Kamilet Vadisi

       Kamilet vadisine gelen yerli ve yabancı turistler mevcut doğaya hayran kalarak İsviçre'ye mi geldik diyorlar. Son zamanlarda  Kamilet vadisi ve Mençuna şelalesine yoğun ilgi ve talep karşısında sorunları da beraber getirmiştir. En önemli sorunlardan biri yol sorunudur. Yolların tamamına yakını asfaltlanmış olup ama dar olması sebebiyle yollarda geçişlerde sıkıntı yaşadıkları ve sık sık ceplerin yapılması gerektiğini söylemektedirler. Bunun yanında Mençuna Restaurant ve Mençuna Konaklarının olduğu son durakta otopark sorunu yaşanmaktadır. Ziyarete ve gezmeye gelen yerli ve yabanci kişilerin park edecek yerlerin olmayışında şikayet etmektedirler.

Mençuna Şelalesi

     Yoğun talep karşısında Kamilet vadisi ve Mençuna Şelalesinde bir başka sorun da çöp sorunudur. Gelen yerli ve yabancı turistlerin Mençuna şelalesinde rastgele çöplerin atılması ve doğayı kirletmeleri konusunda yoğun şikayet gelmektedir. Arhavi Belediye Başkanı - Coşkun Hekimoğlu tarafından bu konuya el atılmış ve haftada iki kere çöp arabası vadiye gönderilmektedir. Çöp konteyirlerinde dolan çöpler çöp arabası tarafından alınmakta ancak şelalenin etrafındaki çöpler farklı bir şekilde çözülmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat