• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov
Arhavi Otel

Arhavi otel

                                                              Arhavi otel

Artvin otelleri

Artvin otel konaklama

Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam170
Toplam Ziyaret749464
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.878533.0103
Euro35.262235.4035
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 532 485 4958 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

dogu-karadeniz-gezilecek-yerler

DOĞU KARADENİZ TRABZON RİZE ARTVİN GEZİLECEK YERLER 

   

  Samsun'dan Batum'a uzanan Trabzon, Rize, Artvin Ve Doğu Karadeniz turları, yerli ve yabancı turistlere doğa, tarih ve kültürü bir arada sunuyor. 

       
 Samsun'dan Batum'a uzanan Doğu Karadeniz turları, yerli ve yabancı turistlere doğa, ve kültürü bir arada sunuyor. AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, ''Sisler Ülkesi'' Karadeniz, doğa, tarih ve kültürü bir arada yaşamak isteyen yerli ve yabancı turistlere Samsun'dan Batum'a uzanan, genellikle 5 günlük ile bir hafta arasında değişen unutulmaz bir tatil fırsatı veriyor.

 mençuna şelalesi

        Doğaya ve doğa sporlarına gönül verenler, iş ile şehir yaşantısının stresinden uzazklaşmak isteyenlerin tercihlerinin başında yer alan Doğu Karadeniz, bozulmamış doğa yapısı, rafting ve trekking parkurları, yaylaları, festivalleri ve tarihi eserleri ile ziyaretçilerini bekliyor. Yaz aylarında bölgeye ilgi artarken, Ramazan Bayramı Tatilinin de eklenmesiyle bölgedeki tesisler yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. 
         Samsun'da başlayan turlar, burada özellikle Atatürk'ün Bandırma Vapuru'na büyük ilgi gösteriyorlar. Samsun'dan sonra Ordu'da ise özellikle teleferikle ulaşılan Boztepe, turistlere farklı bir ortam sunmaktadır.

 ÇİFTE KÖPRÜ
       
Dünyaca tanınan Sümela Manastırı, Trabzon Uzungöl, Rize Fırtına Vadisi ve Ayder Yaylası gibi tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen saklı cennet Kamilet Vadisi, Mençuna Şelalesi ve Borçka Karagöl ziyaretçileri adeta büyülüyor. 

artvin gezilecek yerler


         Sümela Manastırı en gözde mekanlardan Trabzon'da yer alan dünyaca ünlü Sümela Manastırı, turların en gözde ve vazgeçilmez mekanı konumundadır. Maçka ilçesinin Altındere köyü sınırlarındaki Altındere Vadisi'ne Hakim Karadağ'ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerinde kurulan Sümela Manastırı, halk arasında '' Meryem Ana'' olarak da anılıyor. Varlığını 13.yüzyıl'dan itibaren sürdüren manastır, yerli ve yabancı turistlerin ilk ziyaret ettiği mekanların başında yer alıyor.
         Son yıllarında Arap turistlerinin büyük ilgi gösterdiği Trabzon'a 99, Çaykara ilçesine 19 km lik uzaklıkta deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl ise yeşili, yöreye uygun tarz yapılmış eski tarz ahşap evleri, trekking, kuş gözlemciliği ve botanik amaçlı turlarla ilgi çekiyor.

 KAMİLET  VADİSİ
   
          Rize, rafting, yürüyüş ve dağcılıkla ilgilenenler için farklı seçenekler ortaya koyuyuor, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Kaçkar Dağları ve yaylalar öncelikle tercih edilen yerler arasında bulunuyor.
     
         Saklı cennet Kamilet Vadisi Artvin'in Arhavi ilçesinde bulunup, son zamanlarda Doğu Karadeniz turlarının gözdesi konumunda. Yeşil doğası ve tarihi eserleri ile Artvin, yerli ve yabancı turistler için Doğu Karadeniz'de görmeden dönülmeyecek yerler arasında bulunuyor. 

 Ardanuç cehannem deresi kalyonu

      Arhavi ilçesindeki Kamilet Vadisi'nde yer alan Mençuna Şelalesi son yıllarda yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor. Yeşilin binbir tonunu barındıran Kamilet Vadisi, el değmemiş yaşlı ormanları, bitki çeşitliliği, dereleri, yaban hayatı, tarihi köprüleri, taş dolma köy evleri, ve doğa harıkası şelaleleriyle yerli ve yabancı turistler tarafından Türkiye'nin saklı cenneti olarak tanımlanıyor.

 artvin karagöl

    Kamilet Vadisi içerisinde 18. yüzyılda Osmanlılar tarafından yapılan Çiftekemer Köprüsü bulunuyor. Artvin'de Borçka ilçesi yakınlardaki Karagöl ise doğal güzelliği ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Doğu Karadeniz turlarında Batum'a olan ilgi de her geçen yıl artıyor. Sarp Sınır Kapısından Gürcistan'a pasaportsuz, kimlikle geçiş yapılıyor. Batum'da özellikle Batum Botanik Parkı büyük ilgi görürken, park saatlerce gezmekle bitmiyor. Doğu Karadeniz'de yayla turları da büyük ilgi görürken, zamana göre turistler çay ve fındık bahçelerini de ziyaret ediyor.

 Artvin Karagöl Koaklama

Artvin Otelleri
Arhavi Otelleri
Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat