• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret385106
Hava Durumu

Dünyanın 'Sakin Şehir'i Artvin'in Şavşat İlçesi Oldu

Dünyanın En Sakin ŞehirleriArtvin'in Şavşat ilçesi Cittaslow 2015 Genel Kurulunda aldığı belge ile ''Sakin Şehir'' unvanını kazandı.
       

         Artvin'in saklı cenneti olan şavşat ilçesi doğal güzelliklerini ve kültürel öğelerini ''sakin şehir'' unvanı ile taçlandırdı.
         Artvin'in Şavşat ilçesi İtalya'nın Milano şehrinde Haziran 2015 ayında toplanan cittaslow 2015 genel kurulunda sakin şehir unvanını kazandı.
      
           Dünyanın en sakin şehri - Şavşat

        İlçeyi doğal güzellik, ahşap mimarisi, sessizliği, kültürü, müziği ve doğal yaşam nedeni ile turistler yoğun ilgi göstermektedirler. Bu ilgi kış mevsiminde de artarak devam ediyor. Bölge doğa severlerin ve fotoğraf tutkunlarının uğrak mekani haline gelmiştir.
        
        Ayrıca İngilterede faaliyet gösteren bir şirketin araştırmasında 100 küresel turizm destinasyonu listesinde de yer aldı.

Artvin Karagöl     
   Türkiye'de  Seferihisar (İzmir), Perşembe (Ordu), Yalvaç (İsparta), Taraklı (Sakarya), Gökçeada (Çanakkale), Vize(Kırklareli), Akyaka(Muğla), Yenipazar(Aydın), Halfeti(Şanlıurfa), Şavşat(Artvin) gibi 10 tane yer sakin şehir unvanını kazanmıştır. 

Artvin gezilecek görülecek yerler         
Karagöl'u, tarihi zorbey Mustafa camii, Pırnallı(Porta) ve Cevizli (Tibet) kiliseleri, Parih, Şavşat, Dutlu, Ustamis, Tukharis ve Bilbilan kalelerinin de bulunduğu Şavşat doğa sever ve kafa dinlemek isteyenler için bulunmaz bir nimet.   

Artvin gezilecek görülecek yerler
           
           Cittaslow,1999 yılında İtalya'da kurulmuş uluslararası bir belediyeler birliğidir. Unvanı alabilmek için 70 uluslararası kriteri yerine getirmek gerekir.
             Günümüzde ise 28 ülkede 182 üyeye sahiptir. Cittaslow'un amacı kentlerin kendi kimliklerine sahip çıkarak küreselleşme sonucu ortaya çıkan kentlerin birbirine benzemesinin önüne geçmektir.
              Kent ve şehirler yönetilirken yöresel mimarisine, yerel yemeklerine, zanaatlarına, gelenek ve göreneklerine sahip çıkılması ve onların desteklenmesi, birliğin üye kentler için ortaya koyduğu kriterler vasıtasıyla sağlanmaya çalışmaktır.
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat