• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam228
Toplam Ziyaret385331
Hava Durumu

artvin-hakiki-kestane-ballari

Artvin Hakiki Kestane Balları


          Artvin'in Arhavi ilçesi Kamilet vadısınde doğal ortamda organik üretilen Artvin hakiki Kestane Balı özellikle turistik amaçlı gelen müşterilere satışa sunulmaktadır. Kestane Balımız Mençuna markasıyla tescilli olup balların organik olmasından en ufak tereddüt etmeden  satın alabilirsiniz. 45 yıldır babadan kalma  meslek olup,  günümüzde daha modern bir şekilde yapılmaktayız.
           Mençuna Kamilet Balı doğal ve organik olması en ufak katkı maddesi bulunmamaktadır. Artvin hakiki Kestane balı  daha çok daha önceleri sattığız kişiler beğenmeleri dolayısıyla tekrar tekrar talep etmektedierler.  Kestane balının fazla ve bilinçsiz tüketilmesi insanlara zarar verebilir.
         
       Artvin  hakiki kestane balı
mızın % 80 civarında kestane çiçeklerden bunun yanında da kumar ve diğer çiçeklerden oluşmaktadır. Üretilen balımızde kesinlikle şeker glikoz vb maddeler bulumamakta tamamen doğal ve organiktir.
ARHAVİ KESTANE BALI
Kamilet vadisinde üretilen kestane balımız halk arasında ''acı bal'' veya ''deli bal'' olarak biline balımız kestane ağaçlarının çiçeğinden elde edilir. Bunun yanında vadimizdeki kumar çiçeği, karayemiş, ihlamur, dağ çileği, böğürtlen çiçeklerinden de arılar ballarını üretirler. Ancak %80 oranında kestane çiçeğinden elde edilir. Arhavi Organik kestane ballarımız her yıl temmuz ayının 15 gibi yeni mahsul elde edilerek bal sağma işlemi yapılır.

            Artvin Arhavi bölgesinde üretilen Mençuna Organik kestane balı daha çok çocuklar ve hastalar için tedavi maçlı kullanılır. Kestane balının en önemli özelliği içerisindeki antioksidan oranının yüksek olmasıdır. Artvin hakiki kestane balı güvenilir hakiki organik baldir. Doğal ortamda Kamilet vadisinde atadan kalma eski yöntemlerle karakovanda üretilen ballardır.
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat